Hakkımızda

Yabende, Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği bünyesinde kurulmuş bir internet gazetesidir. Akademisyenler ve alanında uzman isimlerden oluşan güçlü kadromuz ile siyaset, dünya, ekonomi, spor, yaşam ve tasavvuf alanlarında gündemin nabzını tutuyoruz. Gazetemiz tüm alanlarda hakkaniyet odaklı bir yaklaşım sergilemektedir.

Çağın gereklerini insani bakış açısıyla ele alarak “adalet, hakikat, özgürlük, hak, hakkaniyet, bütünleştirme, kucaklama, birleştirme” erdem ve değerleri eksenli habercilik yapmaktayız.

“Vatanımızın kutsallığı her bir siyasi görüşün üzerindedir” sloganıyla çıktığımız bu yolda inanç, vatan, toprak ve millet değerlerini kendine şiar edinen kadromuz daima objektif bakış açısıyla doğru ve hak olanı millet ile buluşturma gayesindedir.

Dirayet ve kararlılıkla doğru olanı dile getirerek Türk-İslam çizgisinde, asr-ı saadet anlayışıyla insanlığı öncelemek düsturumuzdur. Yalan ve kandırma habercilikten uzak, gerçeği arayanlara doğru haber sunuyoruz. Aydınlık bir geleceğe geçmişten aldığımız güçle bugünden hakikatle ışık tutmayı hedefliyoruz. İnternet gazeteciliğine ve haberciliğe yeniliklerle yeni bir soluk getirmek ve zenginliklerle farklı bir boyuta ulaştırmayı planlıyoruz.

Her geçen gün durmadan gelişme ve geliştirme, araştırma ve bilgi merkezli yapımızla atılımlar gerçekleştirmek için geliyoruz. Sadece olanı aktarma değil analiz ve değerlendirmelerle bilgi odaklı keşiflerle okuyucularımızla buluşmaktan büyük bir keyif duyacağımız yolculuğumuzda hep birlikte yürümekten memnuniyet duyacağız..

Yabende… Hakikat güneşini yansıtma peşinde.. vatan, millet, Hak aşkıyla daima keşifte..